Mažo miestelio parduotuvės savininkas nusprendė išsiaiškinti, kokia yra bendra visų pirkėjų apsipirkimų parduotuvėje per dieną išleista pinigų suma, bei kokios prekės jo parduotuvėje yra pačios perkamiausios, kad jas galėtų padėti arčiau parduotuvės įėjimo, ir pirkėjai jas lengviau pasiektų. Padėkite savininkui ir parašykite programą, kuri nustatytų, kokios prekės parduotuvėje yra pačios perkamiausios bei kokia yra bendra pirkėjų išleista pinigų suma parduotuvėje per dieną.

Perkamiausių prekių sąrašą sudaro 3 per dieną daugiausia kartų nupirktos prekės. Jei parduotuvėje yra mažiau nei 3 prekės - rodoma tiek prekių, kiek yra parduotuvėje. Prekė sąraše nėra rodoma, jei ji nebuvo nupirkta nė vieno karto. Jei kelios prekės buvo nupirktos po tiek pat kartų, tai prekės išrikiuojamos abėcėlės tvarka pagal pavadinimą ir imamos prekės nuo išrikiuoto sąrašo viršaus.

Programos duomenys: pirmoje eilutėje - visų prekių, esančių parduotuvėje, skaičius (n) bei per dieną pirkėjų atliktų apsipirkimų parduotuvėje skaičius (m). Kitose n eilučių išvardintos prekės ir jų kainos. Kitose m eilučių - informacija apie pirkėjų apsipirkimus. Kiekvienoje eilutėje pirmasis skaičius (kiekis) nurodo, kiek apsipirkimo metu buvo įsigyta prekių, o toliau esantys skaičiai (skaitmenų skaičius = kiekis) - prekių indeksai, nurodantys pirktas prekes, prekes numeruojant nuo 0, pvz., skaitmuo 1 nurodys 2-ąją prekę, esančią duotajame prekių sąraše ir pan.

Programos rezultatai: pirmoje eilutėje nurodoma bendra per dieną parduotuvėje pirkėjų išleista pinigų sumą. O kitose eilutėse - perkamiausių prekių sąrašas, kur kiekvienoje eilutėje pateikiama tokia informacija: nupirktos prekės kiekis per dieną, prekės pavadinimas bei prekės kaina (tarp visų išvardintų duomenų - tarpo simboliai).

Pradiniai duomenys Rezultatai

Pienas 0.78
Kakava 1.55
Sviestas 0.75
Duona 1.56
Makaronai 1.75

Bendra suma: 21
4 Duona 1.56
4 Kakava 1.55
4 Sviestas 0.75

Pienas 1.1
Kakava 0.99

Bendra suma: 13
9 Pienas 1.1
4 Kakava 0.99

Pienas 1.1

Bendra suma: 0

• Aprašyti prekės struktūrą.
  • Aprašyti pirkėjo struktūrą.
  • Užbaigti rašyti duomenų skaitymo funkciją.
  • Užbaigti rašyti studentų sąrašo spausdinimo funkciją.
  • Realizuoti bendros apsipirkimų sumos skaičiavimo funkciją.
  • Realizuoti nupirktų prekių kiekių skaičiavimo funkciją.
  • Realizuoti perkamiausių prekių nustatymo funkciją.

Interaktyvus sprendimas

cpp/2017/3/perkamiausios_prekes