Programavimo pamokėlės

pamokelesm

Mokymų ciklas „Programavimo pamokėlės" skirtos visiems, kurie nori išmokti programuoti.

IT galvosūkiai

itgalvosukiai

Konkurso tikslas – skatinti moksleivius domėtis IT sprendžiant įvairiausius galvosūkius.

Informikas

informikasm

Konkurso tikslas – supažindinti moksleivius su menu informacinėse technologijose ir mūsų talismanu.

Dr. J. P. Kazicko konkursai

kkonkursai

Žemaitijos, Aukštaitijos, Suvalkijos ir Dzūkijos regionuose vykdomas IT konkursas.

       

Pamokėlių naujienos

Kauno technologijos universiteto Informatikos fakultetas (KTU IF) skelbia registraciją į 2017-2018 m. m. mokymų ciklą „Programavimo pamokėlės“. Nemokamos ir nuotolinės pamokėlės bus skirtos visiems moksleiviams, norintiems išmokti programuoti C++ programavimo kalba. Šiais metais pamokėlės bus labiau individualizuotos – visi moksleiviai turės savo asmeninį konsultantą.  

KTU organizuojamos C++ programavimo kalbos pamokėlės moksleiviams – pirmoji nemokama ir nuotolinė iniciatyva Lietuvoje, kuri tęsiasi jau septynis metus. Iš viso mokymų ciklo internetinėje svetainėje yra užregistravę beveik 3 tūkst. vartotojų, pradėjusių mokytis programavimo nuotoliniu būdu. Mokymų ciklą kasmet baigia apie 25 proc. dalyvavusiųjų.

Didelio populiarumo sulaukęs KTU IF dėstytojų ir studentų organizuojamas mokymų ciklas prasidės lapkričio mėnesį ir truks pusę metų. Registracija ir lygio nustatymo testas vyks nuo spalio 23 d. iki spalio 30 d. Pirmoji pamokėlė bus paskelbta
lapkričio 1 d.

Šįkart bus vystomas dar aktyvesnis moksleivio ir konsultanto tarpusavio bendradarbiavimas, įdiegiant naujoves į programavimo pamokėlių tinklapį. Siekiama aiškaus rezultato – tiesioginė pagalba moksleiviui, atsakant į visus jam rūpimus klausimus iš konkretaus asmens, t. y. KTU programuotojo.

Kiekvieną mėnesį Konkursų svetainėje bus įkeltos trijų skirtingų lygių pamokėlės, kurias sudarys atitinkamas uždavinių skaičius. Išspręstus uždavinius moksleiviai turės įkelti į tinklalapį, kuriame ne tik gaus atsakymą, bet ir galės konsultuotis bei aiškintis iškilusias problemas su KTU programuotoju.

Atsiradus poreikiui gauti greitą konsultaciją, moksleivis galės rašyti klausimus į Bendrosios pagalbos skiltį arba klausti Pamokėlių konsultacijose. Nuotolinės konsultacijos su realiu dėstytoju ar studentu iš Kauno technologijos universiteto bus aktyviai vykdomos.

2016-2017 m. m. mokymų cikle pamokėlių organizatoriai sulaukė didelio dalyvių skaičiaus – 550 moksleivių iš įvairių Lietuvos miestų. Šiais metais KTU IF tikslas – pagerinti moksleivio ir konsultanto tarpusavio bendradarbiavimą.

Birželio mėnesio pabaigoje vyks baigiamasis renginys moksleiviams, kurio metu bus įteikti sertifikatai aktyviausiems pamokėlių dalyviams.

 informikas plakatas galutins 2 724x1024

2013, 2014 ir 2015 metų programavimo pamokėles galite pamatyti čia.

Daugiau informacijos apie programavimo pamokėles.

Kauno technologijos universitetas (KTU) jau aštuntus metus organizuoja nuolotolinį pusės metų trukmės mokymų ciklą, tapusį pirmuoju nemokamu socialiai atsakingu švietimo projektu Lietuvoje. Ši KTU Informatikos fakulteto (IF) iniciatyva yra skirta visiems moksleiviams, norintiems išmokti programuoti C++ programavimo kalbą. Į mokymus užsiregistravo beveik 700 dalyvių.

123

„Šių metų registracija į pamokėles buvo labai aktyvi – užsiregistravo ir lygio nustatymo testą atliko beveik 700 moksleivių. Dėl didelio susidomėjimo, registracijos terminas buvo pratęstas dar pora dienų”, – apie šių metų mokymų ciklo pirminį etapą pasakojo IF dėstytoja ir informacinių technologijų (IT) mokytoja Renata Burbaitė.

Geriausiems – įteikiami sertifikatai

2017-2018 m. m. mokymų ciklo pirmoji programavimo pamokėlė buvo paskelbta lapkričio 1 d. Mokymų ciklą sudaro šešios pamokėlės, kurios bus skelbiamos kiekvieno mėnesio pirmąją savaitę. Mokymai truks iki kitų metų gegužės mėnesio. Birželio mėnesį visiems, atsakingai ir sėkmingai sudalyvavusiems bus įteiki sertifikatai. Svarbiausios visų pamokėlių datos čia.

„Šiuo metu moksleiviai yra suskirstyti į lygius pagal turimas programavimo žinias bei įgūdžius ir sprendžia užduotis. Kas mėnesį skelbiama po užduočių rinkinį kiekvienam lygiui. Pamokėlės vyksta nuotoliniu būdu, o kad darbas vyktų sklandžiai, dalyviams padeda konsultantai – KTU IF studentai”, – sakė R. Burbaitė.

Kiekvienas iš 700 moksleivių gavo konsultantą

Pasak dėstytojos, šiemet prie užduočių kūrėjų ir konsultantų komandos prisijungė daug naujokų. „Esu labai patenkinta komandos darbštumu ir susiklausymu”- mintimis dalinosi R. Burbaitė.

Programavimo pamokėlių metų kiekvienas moksleivis gauna jam priskirtą konsultantą, t. y. mokymus baigusį gabų IF studentą. Pasak R. Burbaitės, šiais metais norinčių tapti konsultantais skaičius išaugo trigubai, todėl ir užduočių turinys praturtėjo naujomis idėjomis.

„Labai džiugu, jog auga ne tik mokymų cilo populiarumas tarp moksleivių, bet ir studentų entuziazmas tapti konsultantais bei užduočių kūrėjais. Tai įrodo, jog jaunajai kartai rūpi programuotojų mokslo sritis ir moksleivių pasirengimas",  - pasakojo R. Burbaitė. 

Mokymų ciklo taisyklės

Dalyvių sąrašą pagal suskirstytus lygius rasite čia: Moksleivių_lygiai.pdf

317A1575Čia pateikiami 5 programavimo pamokėlės uždaviniai. Sprendimus reikia pateikti iki balandžio 8 d. (imtinai). Atsakymus gausite automatizuotai. Plačiau apie pamokėlę skaitykite pranešime. 

Skaityti daugiau...

Čia pateikiami 4 programavimo pamokėlės uždaviniai. Sprendimus reikia pateikti iki kovo 7 d. (imtinai). Atsakymus gausite automatizuotai.

Skaityti daugiau...

Registracija į mokymų ciklą  „Programavimo pamokėlės" prasidėjo. Registracija vyks iki 2016 m. lapkričio 1 d. 
Registracija>>>

Skaityti daugiau...

Puslapis 1 iš 5

Į viršų