Programavimo pamokėlės

pamokelesm

Mokymų ciklas „Programavimo pamokėlės" skirtos visiems, kurie nori išmokti programuoti.

IT galvosūkiai

itgalvosukiai

Konkurso tikslas – skatinti moksleivius domėtis IT sprendžiant įvairiausius galvosūkius.

Informikas

informikasm

Konkurso tikslas – supažindinti moksleivius su menu informacinėse technologijose ir mūsų talismanu.

Dr. J. P. Kazicko konkursai

kkonkursai

Žemaitijos, Aukštaitijos, Suvalkijos ir Dzūkijos regionuose vykdomas IT konkursas.

       

Kauno technologijos universitetas (KTU) jau aštuntus metus organizuoja nuolotolinį pusės metų trukmės mokymų ciklą, tapusį pirmuoju nemokamu socialiai atsakingu švietimo projektu Lietuvoje. Ši KTU Informatikos fakulteto (IF) iniciatyva yra skirta visiems moksleiviams, norintiems išmokti programuoti C++ programavimo kalbą. Į mokymus užsiregistravo beveik 700 dalyvių.

123

„Šių metų registracija į pamokėles buvo labai aktyvi – užsiregistravo ir lygio nustatymo testą atliko beveik 700 moksleivių. Dėl didelio susidomėjimo, registracijos terminas buvo pratęstas dar pora dienų”, – apie šių metų mokymų ciklo pirminį etapą pasakojo IF dėstytoja ir informacinių technologijų (IT) mokytoja Renata Burbaitė.

Geriausiems – įteikiami sertifikatai

2017-2018 m. m. mokymų ciklo pirmoji programavimo pamokėlė buvo paskelbta lapkričio 1 d. Mokymų ciklą sudaro šešios pamokėlės, kurios bus skelbiamos kiekvieno mėnesio pirmąją savaitę. Mokymai truks iki kitų metų gegužės mėnesio. Birželio mėnesį visiems, atsakingai ir sėkmingai sudalyvavusiems bus įteiki sertifikatai. Svarbiausios visų pamokėlių datos čia.

„Šiuo metu moksleiviai yra suskirstyti į lygius pagal turimas programavimo žinias bei įgūdžius ir sprendžia užduotis. Kas mėnesį skelbiama po užduočių rinkinį kiekvienam lygiui. Pamokėlės vyksta nuotoliniu būdu, o kad darbas vyktų sklandžiai, dalyviams padeda konsultantai – KTU IF studentai”, – sakė R. Burbaitė.

Kiekvienas iš 700 moksleivių gavo konsultantą

Pasak dėstytojos, šiemet prie užduočių kūrėjų ir konsultantų komandos prisijungė daug naujokų. „Esu labai patenkinta komandos darbštumu ir susiklausymu”- mintimis dalinosi R. Burbaitė.

Programavimo pamokėlių metų kiekvienas moksleivis gauna jam priskirtą konsultantą, t. y. mokymus baigusį gabų IF studentą. Pasak R. Burbaitės, šiais metais norinčių tapti konsultantais skaičius išaugo trigubai, todėl ir užduočių turinys praturtėjo naujomis idėjomis.

„Labai džiugu, jog auga ne tik mokymų cilo populiarumas tarp moksleivių, bet ir studentų entuziazmas tapti konsultantais bei užduočių kūrėjais. Tai įrodo, jog jaunajai kartai rūpi programuotojų mokslo sritis ir moksleivių pasirengimas",  - pasakojo R. Burbaitė. 

Mokymų ciklo taisyklės

Dalyvių sąrašą pagal suskirstytus lygius rasite čia: Moksleivių_lygiai.pdf

Į viršų