Programavimo pamokėlės

pamokelesm

Mokymų ciklas „Programavimo pamokėlės" skirtos visiems, kurie nori išmokti programuoti.

IT galvosūkiai

itgalvosukiai

Konkurso tikslas – skatinti moksleivius domėtis IT sprendžiant įvairiausius galvosūkius.

Informikas

informikasm

Konkurso tikslas – supažindinti moksleivius su menu informacinėse technologijose ir mūsų talismanu.

Dr. J. P. Kazicko konkursai

kkonkursai

Žemaitijos, Aukštaitijos, Suvalkijos ir Dzūkijos regionuose vykdomas IT konkursas.

       

You have 0 articles to compare. Do you want to see compare view now?


Compare
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

 • Slėpynės

  Vaikai (jų buvo n) susirinko kieme ir sutarė pažaisti tradicines slėpynes. Tačiau vos tik sustojo į eilę skaičiuotei, atbėgo dar vienas (n+1)-asis vaikas. Vaikai sutiko priimti jį žaisti tik su sąlyga, kad jis pirmas liks nežiūrėti ir ieškoti pasislėpusių, tačiau jis privalo dalyvauti skaičiuotėje ir likti paskutinis po skaičiuotės.

  Skaičiuotė pradedama nuo pirmo stovinčio vaiko. Jeigu pasiekiamas eilės galas, tai skaičiuoti pradedama vėl nuo eilės pradžios. Iš eilės išeina vaikas, kuriam tenka skaičiuotės paskutinis žodis. Skaičiuotė toliau tęsiama nuo toliau stovinčio vaiko. Paskutinis likęs vaikas ieškos pasislėpusių.

  Parašykite programą, kuri patartų, kurioje eilės vietoje turi atsistoti atbėgęs vaikas, kad po skaičiuotės jis liktų paskutinis.

   Skaityti daugiau...
  0% iš 0 balsų
  Paskelbe: Informikas
   Lygis: 2
   Taškai: 20
 • Pakuotės

  Parduotuvėje prekiaujama miltais, supakuotais po vieną ir po du kilogramus. Kiekvienas pirkėjas perka ne mažiau kaip 1 kg ir ne daugiau kaip 50 kg miltų. Pardavėjas pirmiausia nori išparduoti didesnes miltų pakuotes. Jei pirkėjas perka daugiau kaip 1 kg miltų, pardavėjas duoda pakuotes po 2 kg ir, jei reikia, 1 kg pakuotę (pvz. perkant 5 kg miltų, duodamos dvi 2 kg ir vien 1 kg pakuotė). Kai 2 kg pakuotės baigiasi, pardavėjas pardavinėja 1 kg pakuotes.

  Parenkite programą, kuri apskaičiuotų:

  1. kiek 1 kg ir kiek 2 kg miltų pakuočių pardavė pardavėjas;
  2. keli pirkėjai nusipirko bent vieną miltų pakuotę;
  3. kiek kilogramų miltų nusipirko paskutinis pirkėjas, dar gavęs bent vieną miltų pakuotę.
   Skaityti daugiau...
  0% iš 0 balsų
  Paskelbe: Informikas
   Lygis: 2
   Taškai: 20
 • Informacijos šifravimas

  Jau senų senovėje žmonėms kilo poreikis apsaugoti svarbią informaciją nuo „nesavų“ žmonių akių, neleisti konkurentams ja pasinaudoti. Itin aktualu tai buvo karyboje, prekyboje – srityse, kur, sužinojus jų paslaptis, bet koks priešininkų žingsnis galėjo atnešti nesėkmę. Todėl buvo galvojama, kaip būtų galima užšifruoti informaciją, kad ji būtų neprieinama konkurentams.

  Užduotyje aprašytas šifras. Parašykite programą duotam tekstui užšifruoti.

   Skaityti daugiau...
  0% iš 0 balsų
  Paskelbe: Informikas
   Lygis: 2
   Taškai: 20
 • Televizijos laidos reitingas

  Nuo šio pavasario TV100  pradėjo transliuoti naują pavakario laidą paaugliams. Kūrėjams labai svarbus laidos reitingas, nes reitingas parodo, kokia visuomenės visumos dalis žiūrėjo tam tikrą laidą ir reklamą. Reitingas skaičiuojamas po kiekvienos laidos. Situacija keičiasi, po vienos laidos buvęs aukštas reitingas po kitos laidos krenta ir atvirkščiai.

  Žinoma, kad laidos reitingas buvo skaičiuojamas po n laidų. Parašykite programą, kuri rastų tokį ilgiausią laidų sąrašą, kad jame reitingai tiktai didėtų arba bent pasiliktų tokie patys. Jei sprendinių gali būti keletas, užtenka rasti vieną.

   Skaityti daugiau...
  0% iš 0 balsų
  Paskelbe: Informikas
   Lygis: 2
   Taškai: 20
 • Automobiliai

  Prekybos įmonė darbui turi įsigijusi tam tikrą kiekį automobilių. Bėgant laikui automobiliai susidėvi, pradeda gesti, todėl įmonės vadovas remdamasis automobilių charakteristikomis, kurių sąrašą kiekvienų metų pradžioje sudaro vairuotojai, priima sprendimą kai kuriuos jų parduoti. Taip pat kiekvienais metais įmonei nuperkamas tam tikras kiekis naujų arba dėvėtų automobilių. Automobilio charakteristika apibūdinama jo pavadinimu, nuvažiuota rida ir dienų kiekiu, kurį automobiliu negalima  buvo dirbti dėl remonto. Automobilis parduodamas tada, jei nuvažiuota rida arba remonto dienų kiekis viršija maksimaliai nustatytas reikšmes.

  Parašykite programą, leidžiančią papildyti įmonės automobilių sąrašą naujais automobiliais, o taip pat iš įmonės automobilių sąrašo pašalinti parduodamus automobilius.

   Skaityti daugiau...
  0% iš 0 balsų
  Paskelbe: Informikas
   Lygis: 2
   Taškai: 20
Rezultatai 1 - 5 iš 5
Į viršų