Programavimo pamokėlės

pamokelesm

Mokymų ciklas „Programavimo pamokėlės" skirtos visiems, kurie nori išmokti programuoti.

IT galvosūkiai

itgalvosukiai

Konkurso tikslas – skatinti moksleivius domėtis IT sprendžiant įvairiausius galvosūkius.

Informikas

informikasm

Konkurso tikslas – supažindinti moksleivius su menu informacinėse technologijose ir mūsų talismanu.

Dr. J. P. Kazicko konkursai

kkonkursai

Žemaitijos, Aukštaitijos, Suvalkijos ir Dzūkijos regionuose vykdomas IT konkursas.

       
×

Įspėjimas

JUser: :_load: Nepavyko įkelti nario su id: 2046

You have 0 articles to compare. Do you want to see compare view now?


Compare
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

 • Įnoringoji princesė

  Senasis karalius turėjo dukterį vardu Saulė, tačiau ji niekaip negalėjo išsirinkti jaunikio. Kai tik karalius primindavo jai apie princus, ji tuojau sugalvodavo labai įmantrų būdą jais atsikratyti.

  Šį kartą ji sugalvojo, kad pretendentai į jos ranką turi parašyti jai po laišką. Užduotis atrodo nesudėtinga. Daugelis princų buvo ne tik geri šauliai, fechtuotojai, bet ir gražius laiškus rašyti mokėjo.

  Bet užduotyje buvo vienas kabliukas – princai nežinojo, kaip bus vertinami jų laiškai. Tai žinojo tik princesė, tačiau mes privalėsime jums išduoti jos paslaptį, kad galėtumėte parašyti tinkamą programą. Ji tikrai bus reikalinga, nes pretendentų yra daug, o išnagrinėti visus laiškus užimtų daug laiko.

  Reikia išrinkti pretendentą, kuris surinko daugiausiai balų.

   Skaityti daugiau...
  76% iš 6 balsų
  Paskelbe: Guest
   Lygis: 3
   Taškai: 10
 • Šifruotas tekstas

  Romos istorijos šaltiniai rašo, kad imperatorius Julius Cezaris šifruodavo savo laiškus labai paprastu būdu: kiekvieną teksto raidę keisdavo ,,trečiąja" jos kaimyne abėcėlėje, t.y. raide, kuri stovi abėcėlėje trimis pozicijomis dešiniau. Paskutiniąsias tris raides tenka keisti atitinkamomis pirmosiomis abėcėlės raidėmis. Šis šifravimo būdas kriptografijoje vadinamas Cezario šifru.

  Jeigu naudotume Cezario šifrą lietuviškam tekstui šifruoti, tai raidžių keitimo taisyklė būtų tokia:

  Teksto raidė: A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į Y J K L M N O P R S Š T U Ų Ū V Z Ž

  Šifro raidė:    C Č D E Ę Ė F G H I Į Y J K L M N O P R S Š T U Ų Ū V Z Ž A Ą B

  Taigi, pavyzdžiui, žodžius JULIUS CEZARIS šifruotume taip: MVOJVU EFĄCTJU.

  Užduotis

  Užšifruokite duotą tekstą perstumdami raides abėcėlėje ne per 3, kaip Cezario šifro atveju, o per K raidžių, kur K yra šifro raktas (0 < K < 32, čia 32 yra lietuvių kalbos abėcėlės raidžių skaičius).

   Skaityti daugiau...
  51% iš 7 balsų
  Paskelbe: Guest
   Lygis: 3
   Taškai: 10
 • Nameko planeta

  Nameko planetos gyventojai pasižymi tiek išskirtinėmis, tiek keistomis savybėmis išmokti kalbas. Ne išimtis buvo ir lotynų kalba. Jie išsiskiria tuo, jog jų gebėjimai tampa ženkliai geresni, kai laikrodyje galime matyti palindrominį laiką (kai valandų ir minučių skaičius galime skaityti atvirkščia tvarka. Pvz.: 23:32, 10:01). Tada jie jie bet kokį lotynišką žodį perskaito ir suvokia pagal reikiamą prasmę, net jei ir visos raidės sumaišytos vietomis (svarbu, kad būtų įmanoma iš tų raidžių sudėti tą žodį. Pvz.: jei yra žodis „astra“, namekai jį puikiai supras, nors jis ir būtų užrašytas „ratas“, „astar“. Svarbu, kad žodyje būtų atitinkamas atitinkamų raidžių kiekis). Bet kuriuo kitu metu jie žodžius skaito atvirkščia tvarka. Pvz.: žodį „vita“ jie suvoks tik tada, jei jis bus parašytas „ativ“).

  Užduotis

  Jums duotas paros laikas, atitinkamas žodis ir žinomo ilgio žodžių rinkinys, kurį namekai nori perskaityti. Jūsų tikslas nustatyti, kiek žodžių atitinkamu paros metu jie sugebės perskaityti ir surasti artimiausią metą, kada namekų gebėjimai ženkliai pagerės (t.y. artimiausią palindrominį laiką).

   Skaityti daugiau...
  83% iš 6 balsų
  Paskelbe: Guest
   Lygis: 3
   Taškai: 10
 • Žinučių taisymas

  Jonukas labai mėgsta bendrauti su draugais. Jei jis nebūna lauke su draugais, tai tada bendrauja virtualiai: SMS žinutėmis arba per socialinius tinklus. Kadangi Jonukas tai daro ne tik kompiuteriu, bet ir išmaniuoju telefonu, dažnai įsivelia rašybos klaidų. Jonukas prašo jūsų pagalbos. Reikia sukurti programą, kuri ištaisytų pagrindines Jonuko klaidas.

   Skaityti daugiau...
  73% iš 6 balsų
  Paskelbe: Guest
   Lygis: 3
   Taškai: 10
Rezultatai 1 - 4 iš 4
Į viršų