Petraičių šeima persikėlė gyventi į sodybą. Norėdami efektyviau išnaudoti sodybos galimybes nutarė auginti triušius. Jie įsigijo tris poreles skirtingų veislių triušių: Belgijos milžinų, Vokietijos dėmėtųjų ir Prancūzijos avinų. Šios veislės tinka ir kailiams, ir mėsai. Belgijos milžinų patelės per metus atsiveda bm triušiukų vadas. Vokietijos dėmėtųjų – vd ir Prancūzijos avinų  patelės gali atsivesti per metus pa vadas. Triušiukų skaičiaus vienoje vadoje vidurkis – trk. Trijų mėnesių triušiukai veisimui kainuoja trkain eurų. Belgijos milžinai užauga iki svbm kg,  Vokietijos dėmėtieji iki svvd kg, Prancūzijos milžinai iki  pasv kg.

Užduotis. Apskaičiuokite: kurią veislę augindami Petraičiai gaus didžiausią pelną jei triušiukus parduos veisimui; kurios veislės triušiukas užaugs didžiausias.

Pradiniai duomenys. Pirmoje eilutėje pateikti triušiukų vadų kiekis (Belgijos milžinų, Vokietijos dėmėtųjų ir Prancūzijos avinų).

Antroje eilutėje įrašyta suaugusių triušių masė kilogramais (Belgijos milžinų, Vokietijos dėmėtųjų ir Prancūzijos avinų).

Trečioje eilutėje triušiukų vados skaičiaus vidurkis, trijų mėnesių triušiuko kaina.

Rezultatai.

Pirmoje eilutėje: triušių veislė, kurią augindami ir veisdami Petraičiai gaus didžiausią pelną.

Antroje eilutėje: triušių veislė, kurios triušiukas užaugs didžiausias.

Pradiniai duomenys Rezultatas

Auginant Prancūzijos avinus arba Vokietijos dėmėtuosius pelnas bus didžiausias