Paskalis internete perskaitė straipsnį, kuriame rašoma, jog žmogaus nuotaiką galima nustatyti iš to, kokius žodžius jis vartoja kalbėdamas. Žmogaus nuotaika iš jo vartojamų žodžių atpažįstama taip:

• Jei žmogus vartoja daug „pakilių“ žodžių, jo nuotaika yra linksma;
  • Jei žmogus savo kalboje vartoja daug palindromų, jo nuotaika yra liūdna;
  • Visi kiti žodžiai laikomi neutraliais ir teigiama, kad jie įtakos nuotaikai neturi;
  • Žmogaus nuotaika yra tokia, kokių žodžių jis vartoja daugiau („pakilių“ ar palindromų);
  • Jei žmogus vartoja po lygiai „pakilių“ žodžių ir palindromų, jo nuotaika yra neutrali.

„Pakilus“ žodis – tai toks žodis, kurio kiekviena raidė abėcėliškai yra toliau už prieš tai buvusią, pvz., „pakilus“ žodis yra ačiū (raidė a yra pirmoji abėcėlėje, č – 5, i – 12, ū – 29) arba ABC (A – 1, B – 3, C – 4) ir pan.

Žodis palindromas – tai toks žodis, kuris ir iš vieno, ir iš kito žodžio galo yra skaitomas vienodai, yra simetriškas raidžių išsidėstymo atžvilgiu, pvz., SOS, Apapa, AKA, DPD, AA  ir pan.

Padėkite Paskaliui parašyti programą, kuri nustatytų žmogaus nuotaiką iš jo vartojamų žodžių.

Pradinių duomenų failo „Duomenys.txt“ pirmoje failo eilutė įrašytas sveikasis skaičius n (0 < n < 1000) – užfiksuotas žmogaus vartojamų žodžių skaičius. Tolimesnėse n eilučių yra pateikiami žodžiai (ne ilgesni nei 100 simbolių ir turintys bent vieną raidę), po vieną kiekvienoje eilutėje.

Rezultatų failo „Rezultatai.txt“ pirmoje eilutėje išvedama žmogaus nuotaika:

• Išvedamas simbolis „:)“, kai žmogaus nuotaika linksma;
  • Išvedamas simbolis „:(“, kai žmogaus nuotaika liūdna;
  • Išvedamas simbolis „:|“, kai žmogaus nuotaika yra neutrali.

Pastabos:

• Nuotaikos nustatymui naudojama lietuviška 32 raidžių abėcėlė;
  • Vienos raidės žodis, pvz., jaustukas O, laikomas ir „pakiliu“ žodžiu, ir palindromu;
  • Didžiosios ir mažosios raidės vertinamos vienodai, t. y., jų vieta abėcėlėje yra ta pati.
Duomenys.txt Rezultatai.txt Paaiškinimas

:|

„Pakilių“ žodžių: 1

Palindromų: 1

Raidė yra ir „pakilus“ žodis, ir palindromas, todėl nuotaika yra neutrali.

Ačiū

„Pakilus“: eI

Palindromai: SOS, HELPLEH

Nuotaika: liūdna

• Struktūros duomenų tipe saugomi 3 kintamieji: visų žodžių masyvas, žodžių skaičius ir string eilutė, kurioje saugoma lietuviška abėcėlė;
  • Funkcija duomenų skaitymui;
  • Funkcija rezultatų įrašymui;
  • Funkcija, kuri per savo vardą grąžina TRUE, jei žodis yra „pakilus“;
  • Funkcija, kuri per savo vardą grąžina TRUE, jei žodis yra palindromas;
  • Funkcija, kuri skaičiuoja „pakilių“ bei žodžių palindromų skaičių.

Interaktyvus sprendimas

cpp/2015/3/nuotaikos_detektorius