Kitą savaitę vyks Paskalio gimtadienis, susirinks visi geriausi jo draugai, todėl šiuo metu jis laužo galvą, ką reikės veikti gimtadienio metu. Kiek pagalvojęs, jis sugalvojo kortų žaidimą, kurio taisyklės tokios:

• Pradžioje visi žaidėjai turi po 100 taškų;
  • Ant stalo padedama kortų kaladė, o ant kiekvienos kortelės nupieštas vienas simbolis: „V“, „P“, „-“, „+“ arba „~“;
  • Kortelės „V“ ir „P“ reiškia, kad žaidėjų sąrašas išrikiuojamas atitinkamai pagal vardą arba pavardę abėcėlės tvarka;
  • Kortelė „-“ reiškia, kad neiškritusių žaidėjų sąraše tuo žaidimo metu esantis paskutinis (ne taškų atžvilgiu paskutinis, bet tiesiog esantis sąrašo apačioje) žaidėjas iškrenta iš žaidimo;
  • Kortelė „+“ reiškia, kad į žaidimą grįžta vėliausiai į iškritusių žaidėjų sąrašą įtrauktas žaidėjas su tiek taškų, kiek jų turėjo prieš iškrisdamas;
  • Kortelė „~“ reiškia, kad neiškritusių žaidėjų sąrašas išrikiuojamas tokia tvarka: pirmasis sąraše - daugiausia taškų turintis žaidėjas, antrasis - mažiausiai taškų turintis, tada iš likusių dalyvių daugiausiai taškų turintis, tada iš likusių dalyvių mažiausiai taškų turintis ir t.t.;
  • Po kiekvieno kortelės ištraukimo pirmiausia įvykdomas veiksmas, kurį nurodo kortelė, o po to žaidėjai gauna taškus: pirmasis sąraše – n *10, antrasis – (n-1) * 10, trečiasis – (n – 2) * 10 ir t.t., kur n – tuo žaidimo metu neiškritusių žaidėjų sąraše esantis žaidėjų skaičius;
  • Žaidimas baigiasi, kai kaladėje nebelieka kortelių, o laimėtoju skelbiamas tas žaidėjas, kuris turi daugiausia taškų.

Parašykite programą, kuri nustatytų Paskalio sukurto žaidimo laimėtoją.

Pradinių duomenų failo „Duomenys.txt“ pirmoje eilutėje pateiktas sveikasis skaičius n (3 < n < 20) – žaidėjų skaičius. Tolimesnėse n eilučių pateikta informacija apie kiekvieną žaidėją: vardas ir pavardė. Paskutinėje duomenų failo eilutėje pateikta simbolių eilutė – žaidimo eiga, t.y., kokia eilės tvarka buvo traukiamos kortelės žaidimo metu.

Rezultatų failo „Laimetojas.txt“ pirmoje eilutėje pateikta informacija apie žaidimo laimėtoją: vardas, pavardė ir surinktų taškų kiekis.

Duomenys.txt Laimetojas.txt Žaidimo eiga

Blezas Paskalis 210

Balys Sruoga 220

------------------------------

• Naudoti struktūros duomenų tipą žaidėjų informacijai saugoti: vardas, pavardė, taškų kiekis.
  • Duomenų skaitymo funkcija.
  • Rezultatų spausdinimo funkcija.
  • Funkcija, kuri seka žaidimo eigą ir kurioje atliekami skaičiavimai.
  • Funkcija, rikiuojanti sąrašą pagal vardą.
  • Funkcija, rikiuojanti sąrašą pagal pavardę.
  • Funkcija, rikiuojanti sąrašą pagal taškus: max, min, max, min... (kaip apibrėžta užduotyje).
  • Funkcija, kuri pašalina žaidėją iš sąrašo.
  • Funkcija, kuri prideda iškritusį žaidėją į sąrašą.
  • Taškų pridėjimo funkcija.
  • Funkcija, per savo vardą grąžinanti laimėtoją.

Pastabos:

• Patarčiau pasidomėti ir naudoti vector konteinerį (kintančio ilgio masyvą), nes taip bus patogiau šalinti, pridėti į sąrašą žaidėjus.
  • Patarčiau iškritusius žaidėjus saugoti būtent vektoriuje, bet galima išsisukti ir naudojant masyvus.
  • D prielaidą, kad „-“ kortelių kaladėje visada bus mažiau už bendrą žaidėjų skaičių, t.y. neiškritusių žaidėjų sąraše visada bus likęs bent vienas žaidėjas.
  • Darome prielaidą, kad pradinis neiškritusių žaidėjų sąrašas yra toks, koks pateiktas duomenų faile.
  • Jei keli žaidėjai pabaigoje yra surinkę vienodą taškų skaičių, tai laimėtoju tampa tas, kuris sąraše yra aukščiau.
  • Gali būti, kad bus ištraukta kortelė „+“, bet nebus nė vieno iškritusio žaidėjo, tad reikalingas tikrinimas!