Įspėjimas

JUser: :_load: Nepavyko įkelti nario su id: 2832

Laplandijos vyriausybei prieš Kalėdas nebeužtenka pinigų dovanų pirkimui, todėl valdžia nusprendė įvesti naujus mokesčius šio regiono gyventojams. Parašykite programą, kuri nustatytų, kiek papildomų pajamų po naujų mokesčių įvedimo surinks regiono valdžia.

Įvesti tokie nauji mokesčiai:

• Regiono gyventojams, kuriems yra 6 ir mažiau metų ir kuriems yra 65 ir daugiau metų, reikės mokėti mokestį už vardą, t.y., jie mokės po 5 Laplandijos dolerius už kiekvieną pirmosios raidės nutolimą (vienos raidės atstumu) nuo abėcėles pradžios, pvz., jei gyventojo vardas prasideda raide A, jis mokės 5 Laplandijos dolerius, jei B - 10, jei E - 25 dolerius ir pan.
  • Regiono gyventojams, kuriems yra daugiau nei 6 metai ir kuriems yra mažiau nei 65, reikės mokėti mokestį už dantis, t.y., jie mokės po 5 Laplandijos dolerius už kiekvieną turimą dantį, pvz., gyventojas, turintis 32 dantis, mokės 160 Laplandijos dolerių.

Programos duomenys: pirmoje eilutėje - gyventojų skaičius n. Kitose n eilučių - duomenys apie kiekvieną gyventoją: vardas, amžius, turimų dantų skaičius.

Pastabos:

• Laplandijos valdžia taip pat priėmė įstatymą, jog nuo šiol šio regiono oficiali kalba - anglų, todėl šio uždavinio sprendimui naudokite lotynišką abėcėlę, o vardai taip pat gali susidėti tik iš lotyniškų raidžių.
  • Atkreipkite dėmesį į tai, jog funkcijoje mokesciai jau pateikta angliška abėcėlė didžiosiomis raidėmis, tačiau Laplandijoje vardai gali prasidėti ir iš mažosios raidės, todėl gali būti, jog reikės naudoti vieną iš funkcijų toupper() arba tolower().
Pradiniai duomenys Rezultatai

Senelis 50 32

Senelis 50 32

Jaunelis 3 7

senelis 3 32

jaunelis 50 7

• Aprašyti gyventojo struktūrą.
  • Užbaigti rašyti duomenų skaitymo funkciją.
  • Parašyti visos papildomos pinigų sumos, gautos po naujų mokesčių įvedimo gyventojams, apskaičiavimo funkciją.

Interaktyvus sprendimas

cpp/2016/3/mokesciai