Vienos mokyklos vienuoliktokams, besimokantiems informatiką A kursu, labai sunkiai sekasi programavimas. Vienuoliktokai pradėjo derybas su mokytoja dėl pusmečio galutinio įvertinimo skaičiavimo. Vienuoliktokai mokytojai pasiūlė išvesti pusmečio įvertinimą atmetus už programavimą gautus pažymius.

Mokytoja sutiko su vienuoliktokų siūlomomis taisyklėmis, bet tik su sąlyga, jei jie parašys programą, skaičiuojančią, koks bus įvertinimas išbraukus iš pažymių sąrašo už programavimą gautus pažymius (naujas pažymių sąrašas negali būti formuojamas, už programavimą gauti pažymiai yra neigiami skaičiai) ir apskaičiuotų likusių pažymių vidurkį.

Vienuoliktokai nepriėmė mokytojos iššūkio. Pabandykite šį iššūkį įveikti jūs.

Pradinių duomenų failo pazymiai.txt pirmoje eilutėje įrašytas mokinių skaičius n. Tolesnėse n eilučių įrašyta informcija apie kiekvieną mokinį: mokinio kodas (triženklis natūralusis skaičius), kelis pažymius mokinys gavo per pusmetį ir toliau mokinio gauti pažymiai.

Rezultatų faile pazymiairez.txt įrašykite kiekvieno mokinio kodą ir įvertinimą, apskaičiuotą pagal naujas taisykles.

Pradiniai duomenys Rezultatai

100 5 7 -4 8 -3 8

110 4 8 -2 7 -2

111 6 -4 10 9 -3 8 9

• Pradinių duomenų skaitymo funkcija (joje gali būti kreipiniai į kitas funkcijas).
  • Vieno elemento šalinimo funkcija.
  • Funkcija, grąžinanti apskaičiuotą vidurkį.
  • Rezultatų rašymo į failą funkcija.