Elektrinėse grandinėse naudojami įvairūs puslaidininkiniai elementai, integriniai grandynai (mikroschemos), elektroniniai komponentai bei elektriniai prietaisai, kitos dalys. Visi jie turi savo paskirtį ir atlieka grandinėse atitinkamas funkcijas.

Mokyklos 7-10 klasių mokiniai gali mokytis jungti elektrines grandines per technologijų pamokas. Mokytojui reikia suformuoti užsakymą elektrinių grandinių komponentams.

Mokytojas tekstinio failo grandines.txt pirmoje eilutėje įrašė, kelių tipų t komponentus reikia užsakyti. Toliau seka t eilučių, kurių kiekvienoje įrašyta, kiek skirtingų vieno tipo komponentų s reikia užsakyti ir po s skaičių dvejetų. Pirmasis dvejeto skaičius rodo komponentų skaičių (sveikasis skaičius) k ir komponento vieneto kainą vk (realusis skaičius).

Parašykite programą, kuri tekstiniame faile grandinesrez.txt išvestų kiekvieno tipo bendrą komponentų skaičių ir jų kainą dviejų skaitmenų po kablelio tikslumu. Vienam komponentui skiriama viena eilutė. Paskutinėje eilutėje turi būti išvestas bendras įsigytų komponentų skaičius ir jų kaina dviejų skaitmenų po kablelio tikslumu.

grandines.txt grandinesrez.txt

4 5 0.50 4 0.05 5 1.20 5 0.03