Programavimo pamokėlės

pamokelesm

Mokymų ciklas „Programavimo pamokėlės" skirtos visiems, kurie nori išmokti programuoti.

IT galvosūkiai

itgalvosukiai

Konkurso tikslas – skatinti moksleivius domėtis IT sprendžiant įvairiausius galvosūkius.

Informikas

informikasm

Konkurso tikslas – supažindinti moksleivius su menu informacinėse technologijose ir mūsų talismanu.

Dr. J. P. Kazicko konkursai

kkonkursai

Žemaitijos, Aukštaitijos, Suvalkijos ir Dzūkijos regionuose vykdomas IT konkursas.

       

Užduotis

Arno visi klasiokai renka ir kolekciuonuoja lipdukus. Kiekvienas mokinys turi dviejų rūšių lipdukus ir keičiasi jais su savo draugais. Arnas atsinešė s lipdukų iš fillmuko “Sipmsonai” ir k lipdukų iš filmuko „Kempiniukas“.

Parašykite programą, skaičiuojančią, su keliais draugais d Arnas galės keistis lipdukais, jei kiekvienas draugas turi gauti po vienodai kiekvienos rūšies lipdukų. Kiekvienos rūšies lipdukų gali likti. Likusių lipdukų skaičius taip pat reikia išvesti į ekraną.

Lipdukai dalinami pagal tokį algoritmą:

Skaičiuojamas k ir s didžiausias bendras daliklis (DBD). Jei didžiausias bendras daliklis bus didesnis už 1, tuomet jis ir bus draugų skaičius. Jei DBD bus lygus 1, tuomet laikykite, kad kiekvienas draugas gauna po 1 kiekvienos rūšies saldainį.

Pavyzdžiui, jei Arnas atsinešė 36 „Sipmsonų“ lipdukus ir 24 ,,Kempiniuko“ lipdukus, tuomet jis gali keistis jais su 12 draugų. Kiekvienas draugas gaus po 3 „Simpsonų “ lipdukus ir po 2 „Kempiniuko“ lipdukus. Nei vienos rūšies lipdukų neliks.

Jei Arnas atsinešė 7 „Simpsonų“ lipdukus ir 5 „Kempiniuko“ lipdukus, tuomet jis gali keistis lipdukais su 5 draugais ir jam liks 2 „Simpsonų” lipdukai.

Pradiniai duomenys s ir k įvedami klaviatūra.

Rezultatai - draugų skaičius d ir likusių lipdukų “Simpsonų” ir “Kempiniuko” skaičiai išvedami į ekraną vienoje eilutėje juos atskiriant vieną nuo kito tarpais.

Pradiniai duomenys Rezultatai
6 9 3 0 0

Reikalavimai

Didžiausiam bendram dalikliui surasti naudokite nežinomo kartojimų skaičiaus ciklą WHILE.

Papildoma informacija

  • Lygis: 1
  • Taškai: 100
Į viršų