Miške paslepiami kontroliniai punktai, kuriuos sportininkai privalo surasti. Kiekviename punkte paliktas varžybų blankas ir rašymo priemonė. Suradęs punktą sportininkas tame blanke užrašo punkto radimo laiką ir savo numerį, o savo blanke – tą patį laiką ir surasto punkto numerį. Be to, teisėjai fiksuoja sportininko numerį, jo starto laiką ir finišo laiką. Starto ir finišo laiką užsirašo ir sportininkas savo blanke. Punktus sportininkas lanko bet kokia tvarka, tik paskutinis punktas turi būti finišas. Startas neįeina į punktų skaičių, jame tik fiksuojamas starto laikas. Sportininkai gauna kompasus ir žemėlapius, kuriuose pažymėti visi punktai, taip pat ir startas. Jeigu sportininkas neranda finišo punkto, tai jis turi grįžti į startą, o vietoje finišo laiko įrašomas grįžimo į startą laikas. Tokiu atveju jo rezultatai nėra skaičiuojami.

Punktai numeruojami iš eilės pradedant nuo vieneto. Punktas su didžiausiu numeriu yra finišas. Punktuose esantys varžybų blankai yra pateikiami teisėjų kolegijai. Varžybų nugalėtojai nustatomi pirmiausia atsižvelgiant į rastų punktų skaičių. Didesnis rastų punktų skaičius garantuoja aukštesnę vietą. Jei keli sportininkai rado vienodą punktų skaičių, tai tuomet tikrinama, kuris iš jų trasoje užtruko trumpiau. Nėra dviejų sportininkų, kurie turėtų du vienodus pagrindinius kriterijus – vienodą punktų skaičių ir bėgimo trasoje trukmę. Trasą įveikia bent vienas sportininkas. Jeigu sportininkas nesutinka su teisėjų kolegijos sprendimu, jis gali pateikti apeliaciją su savo blanku ir palyginti savo ir teisėjų duomenis.

Duomenys ir kiekybiniai apribojimai. Tekstiniame faile orient-duomenys.txt duota informacija, kurią turi teisėjų kolegija.

Pirmoje failo eilutėje duotas sportininkų skaičius n (2 ≤ n ≤ 100). Sportininkai numeruojami skaičiais iš eilės nuo 1 iki n pagal surašymo tvarką duomenų faile. Tolesnėse n eilučių yra duoti sportininkų vardai ir pavardės (keli žodžiai, iš viso iki 16 simbolių) starto laikas ir finišo laikas išreikšti valandomis minutėmis ir sekundėmis. Bet kurio sportininko laikas trasoje neviršija 8 valandų.

Toliau duotas punktų skaičius p (2 ≤ p ≤ 20). Kitose p eilučių surašyti tokie duomenys:

Punkto numeris, punktą radusių sportininkų skaičius ir sportininkų numeriai, atskirti tarpais.

Rezultatai. Rezultatai spausdinami tekstiniame faile orient-rezultatai.txt. Reikia apskaičiuoti, kuriam sportininkui skiriama pirmoji vieta, atspausdinti jo vardą ir pavardę. Toliau spausdinti visą trasą įveikusių sportininkų sąrašą rezultato blogėjimo tvarka: vardas, pavardė surastų punktų skaičius ir sugaištas laikas trasoje. Nepasiekę finišo sportininkai nespausdinami.

Rezultatai spausdinami tokiu pavidalu:

Vardas ir pavardė – kaip duota tekstiniame faile, po to 1 tarpas.

Surastų punktų skaičiui skiriamos 2 pozicijos, po to 1 tarpas.

Laikas tiek duomenų, tiek rezultatų faile užrašytas naudojant dvitaškį.

Valandų skaičiui skiriamos dvi pozicijos.

Minutės ir sekundės spausdinamos dviženkliais skaičiais. Jei skaičius vienaženklis – priekyje pridedamas nulis.

Duomenys orient-duomenys.txt

Paaiškinimai

Jonas Gugis       8:45:00 10:11:25

Petras Kukis      8:50:00 10:06:11

Balys Tomkus      8:55:00 11:34:56

Algis Jonkus      9:00:00 10:08:55

Sportininkų skaičius

Vardas, pavardė starto ir finišo laikas

Punktų skaičius

Pirmą punktą aplankė 3 sportininkai, kurių numeriai 1, 3 ir 4

Finišas yra 5 punktas

Petras Kukis finišo nepasiekė

Rezultatai orient-rezultatai.txt

Algis Jonkus      I vieta

Algis Jonkus      5  1:08:55

Jonas Gugis       5  1:26:25

Balys Tomkus      5  2:39:56

Aprašykite struktūrą, kuri tiktų saugoti vieno sportininko duomenis. Gali būti naudojamos ir kitos struktūros, pavyzdžiui, saugoti laikui. Programoje panaudokite struktūrų masyvą. Parašykite skaitymo funkciją (procedūrą). Skaitymo funkcija gali atlikti tam tikrą skaitomų duomenų apdorojimą. Parašykite kitas duomenų apdorojimo funkcijas (procedūras). Parašykite funkciją (procedūrą), kuri spausdina rezultatus.