Išlaikęs vairavimo egzaminą Tomas sugalvojo įsigyti automobilį, tačiau negali apsispręsti, kokiais degalais varomo automobilio norėtų. Norėdamas sužinoti, kurio automobilio eksploatacija kainuos mažiausiai (įvertinant ir automobilio kainą), jis į duomenų failą Duomenys1.txt surašė benzinu ir dyzelinu varomų automobilių vidutines kuro sąnaudas 100 km. Žinant automobilių kainas (benzinu varomo – 2500 eur, dyzelinu – 3200 eur) bei tai, kad Tomas automobiliu važinės du metus ir  per metus nuvažiuos 18000 km, apskaičiuokite, kurio automobilio eksploatacija per 2 metus kainuos pigiau. Benzino kaina – 1.12 eur/l, dyzelino – 0.99 eur/l. Kiekvieno automobilio eksploatacijos išlaidas įrašykite į rezultatų failą Rezultatai1.txt, po vieną eilutėje dviejų ženklų po kablelio tikslumu. Paskutinėje eilutėje įrašykite, kurį automobilį (benzinu ar dyzelinu varomą) apsimoka įsigyti Tomui.

Duomenų failo pavyzdys Rezultatų failo pavyzdys

5.8

8.2

Geriau apsimoka pirkti benzinu varomą automobilį.

Reikia sukurti:

1. funkciją, grąžinančią automobilio eksploatacijos išlaidas per funkcijos vardą;
  2. funkciją, grąžinančią išvadą, kurį automobilį apsimoka įsigyti (funkcija turi grąžinti string tipo rezultatą).

Interaktyvus sprendimas

cpp/2015/2/tinkamas_automobilis