Gimnazistė Urtė tikriausiai pamirštų, kur pasidėjusi savo galvą, jei ji nebūtų saugiai pritvirtinta, tačiau būdama klasės seniūne, ji privalo elgtis atsakingai ir pareigingai. Štai dėl ko Urtė paprašė savo klasioko Deivido, kuris yra susižavėjęs programavimu, pagalbos, kad užšifruotų visus jos gaunamus elektroninius laiškus, tam, kad pamiršus atsijungti nuo el. pašto dėžutės jai nereikėtų bijoti, jog kažkas paskleis ar pasinaudos jos turima informacija.

Deividas sumąstė faile Sifras.txt išsaugoti lotyniškos abėcėlės didžiąsias raides ir kiekvienai jų priskirti skirtingus simbolius. Jei savaitės diena yra pirmadienis, Urtės gautų žinučių simboliai yra tiesiog sukeičiami su juos atitinkančiais simboliais faile Sifras.txt, jei savaitės diena yra ne pirmadienis - žinučių simboliai yra sukeičiami su juos atitinkančiais simboliais faile Sifras.txt, bet perstumtais per tiek pozicijų koks yra tos savaitės dienos faktorialas.

Duomenys: Failo Zinutes.txt pirmoje eilutėje yra pateiktas žinučių skaičius (0<n<10), kitoje eilutėje yra pateikiami duomenys apie pirmąją žinutę: vienoje eilutėje yra nurodyta savaitės dienos numeris ir siuntėjo vardas, kitoje - žinutės tekstas). Visa informacija pateikiama didžiosiomis lotyniškomis raidėmis. Faile Sifras.txt yra saugomas 25 lotyniškų simbolių šifras: vienoje eilutėje yra nurodytas vienas lotyniškas simbolis ir jo šifras. Faile Rezultatai2.txt turi būti nurodytas kiekvienos žinutės siuntėjas, siuntimo diena (žodžiais), užšifruota ir iššifruota žinutės.

Zinute.txt

Q >

Z <

Rezultatai1.txt

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Siuntejas: IGNAS

Gauta: Pirmadienis

Sifruota zinute: )~`~] -=[} +[~-#]{} *=^ ()~]} ]#-}- ]]}{}(}_~] ~{}@#{~]

Issifruota zinute: LABAS NORIU PRANESTI JOG KLASIU SENIUNU SUSITIKIMAS ATIDETAS

Siuntejas: LAURA

Gauta: Treciadienis

Sifruota zinute: c‚)ƒ.ƒ c„/) +a„ 1„abCc„ a)3dƒ3ƒbƒ /„b.ƒ„e ‚ƒcb 3Caƒ3'ƒb cbF„/+‚„bƒ c‚)3)0)

Issifruota zinute: SVEIKI SALE YRA PARUOSTA RENGINIUI LAUKIAM VISU NORINCIU SUDALYVAUTI SVENTEJE

• Funkcija skaitanti duomenis iš failo Zinutes.txt.
  • Funkcija skaitanti duomenis iš failo Sifras.txt.
  • Faktorialo skaičiavimo funkcija.
  • Šifravimo funkcija.
  • Iššifravimo funkcija.
  • Duomenų spausdinimo funkcija.
  • Duomenys apie kiekvieną žinutę (siuntėjo vardas, siuntimo diena, žinutės tekstas) saugomi struktūrų masyve.
  • Duomenys apie šifrą (lotyniški simboliai, jų šifrai) saugomi struktūroje.
  • Įvykdžius šifravimą, žinutė, kuri buvo šifruojama, turi būti pakeista šifruota žinute.

Interaktyvus sprendimas

UŽDAVINIO_ID